w Łomiankach
im. Marii Kownackiej

1. -Szkoła równych szans wszystkich dzieci,

2. -Szkoła partnerska, otwarta, życzliwa uczniom i ich rodzicom,

3. - Szkoła, która uczy uczenia się, rozwija i  cieszy uczniów i ich rodziców.

***

Nowoczesna Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomiankach to szkoła przyjazna dzieciom o różnym stopniu rozwoju

„Od grosika do złotówki”

Uczniowie klasy 2a rozpoczęli realizację programu edukacji finansowej „Od grosika do złotówki”, który przygotowały Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Treści nauczania, zgodne z założeniami podstawy programowej, realizowane będą przez 10 miesięcy. Celem jest dostarczenie dzieciom wiedzy oraz zdobycie przez nich umiejętności gospodarowania własnymi zasobami finansowymi. Realizacja dostosowana będzie do możliwości percepcyjnych dziecka w wieku 8- 9 lat. W trakcie zajęć uczniowie wykonywać będą zadania i ćwiczenia obejmujące treści z zakresu różnych edukacji (edukacja polonistyczna, matematyczna, przyrodniczo- zdrowotna, społeczna, muzyczno- ruchowa oraz plastyczno- techniczna), a wiedza z dziedziny finansów zostanie przekazana im w sposób atrakcyjny z wykorzystaniem przygotowanych materiałów. Istotnym elementem będzie też udział rodziców, którzy zostali zapoznani z założeniami i tematyką zajęć oraz zaproszeni do współpracy. Udział w projekcie poszerzy i uatrakcyjni program nauczania uczniów klasy 2 a.

Szczegóły na stronie:

www.od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl

GROSIK.swf

***

Rozwiń skrzydła - regulamin rekrutacji do projektu unijnego

RS - regulamin rekrutacji do projektu unijnego.pdf

Zarządzenie Burmistrza wprowadzające zmiany do regulaminu rekrutacji do projektu

"Rozwiń skrzydła"

Zamiany do regulaminu rekrutacji.pdf

***

Poza planowymi zebraniami i dniami otwartymi rodzice mogą kontaktować się osobiście z nauczycielami podczas konsultacji w ustalonych poniżej terminach.

W związku z możliwością nieobecności nauczyciela w szkole wskazane byłoby wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie do sekretariatu planowanej wizyty rodzica.

Terminy konsultacji nauczycieli - pdf.pdf

***

Projekt „Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych”

Wykaz podręczników na rok szkolny 2013-2014

***

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy o istnieniu nowopowstałego bloga czytelniczego:

bibliotekalomianki.blogspot.com

Na nim znajdują się:
Informacje o bibliotece szkolnej, m.in.

1. Oferta nowości książkowych i multimedialnych,

2. Oferta zajęć dla uczniów,

3. Konkursy czytelnicze,

4. Imprezy biblioteczne,

5. Kalendarium wydarzeń literackich i kulturalnych.

Artykuły autorstwa młodzieży z naszej szkoły:

1. Recenzje: książek, gier komputerowych, filmów i muzyki,

2. Przepisy kulinarne,

3. Nowości technologiczne,

4. Ciekawe miejsca,

5. Nowe trendy w modzie,

6. Konkursy organizowane przez młodzież.

Zapraszamy do odwiedzin!

Anna Walendzik,

Małgorzata Kozińska,

Anna Topolska

uczniowie dziennikarze

Rekrutacja – rok szkolny

do klas „0” (rok 2008) oraz  klas I (rok 2007 i 2008)
w Szkole Podstawowej nr 1  im. Marii Kownackiej
w Łomiankach
odbywać się będzie w dniach
3 marca – 28 marca 2014 roku.

Informacja.pdf

karta zapisu - zerowka.pdf